Liiliasibulad tasub soetada kevadel!

Saabuval kevadel pakume oma klientidele ligemale 90 erinevat sorti liilia sibulaid. See on suur hulk ühes kohas erinevaid liiliaid. Üsna palju on sel korral saadaval ka vähe levinud ja isegi haruldasi liiliaid. Käesolev pakkumine on saanud võimalikuks tänu meie Läti koostöö partnerile ja tuntud liiliaaretajale Guntis Grantsile.

Kevad on hea aeg soetada liilia sibulaid. Maamulda tuleks need poetada maikuu jooksul. Istutussügavus olenevalt pinnasest 4-6 sibula suurust. Eestis kasvatatakse laialdaselt mitme erineva liigi liiliaid.

Aasia liiliad on kiirekasvulised, head paljunejad, varajased õitsejad, väga vastupidavad, keskmise kasvukõrgusega, nende õied on enamasti ühe- kuni kahevärvilised ja ei lõhna. Aasialiiliad ei ole nõudlikud pinnase suhtes.

Idaliiliad õitsevad suve teisel poolel. Õied on enamasti lõhnavad, suured, mitmevärvilised. Idaliiliad paljunevad aeglaselt, nad on halvad kohanejad uuel kasvukohal, keskmise kasvukõrgusega ja neile sobib kergem pinnas soojal valgel kasvukohal.

Trompetliiliad on hea vastupidavusega, neil on suured meeldivalt lõhnavad trompetikujulised, enamasti ühevärvilised õied. Trompetliiliad on üsna kõrged, õitsevad suve teisel poolel. Valge trompetliilia on tuntud ka kui kuningliilia.

OT hübriidliilia on idaliilia ja trompetliia ristand. Kõrgekasvuline, kiiresti edenev, lõhnavad suured õied, hea vastupidavus meie kliimas, rikkaliku sordivalikuga. Õitsevad ühel ajal ida- ja trompetliiliatega.

Erinevaid hübriide on palju, kuid ülaltoodud on peamised, mida iluaianduses kasutatakse ja aedades kasvatatakse.

Palju toredaid leide meie e-poes ja müügiplatsil soovib Aiasõber – sõber Sinu kõrval!