Ettevõttest

Osaühing AIASÕBER on perefirma, mis on asutatud 28-ndal septembril 1990 algselt aktsiaseltsina EREL. Peamine algusaastate tegevusala oli aianduskaupade tootmine ja eksport. Oma praeguse nime on äriühing saanud ettevõtte ümberkujundamise käigus 1997. aasta juunis.

Missioon

Pakkudes suurt õuetaimede valikut aitame oma klientidel läbi eduka aiapidamise luua endale kaunis kodu.

Visioon

Olla iluaiandusliku istutusmaterjali e-kauplejate lipulaev Eestis ja atraktiivne ostukoht aiapidajate jaoks ka väljastpool Eestit!

Väärtused

Esteetilisem elukeskkond – kõrgem miljööväärtus!

Praegune periood

Praegune perioodPraegusel perioodil kuuluvad meie pakutavasse sortimenti püsililled, lillesibulad, paljasjuursed istikud, ilupuud ja põõsad, ning mõningal määral marjakultuurid. Sortimendi koostamisel oleme püüdnud erineda suurte aiakeskuste pakutavast. See on ka õnnestunud, mille tõestuseks on tõsiasi, et meie klientide seas leidub palju kollektsionääre ja selliseid aiapidajaid, kes soovivad oma aias katsetada mõne erilise või uue taime kasvatamisega. Raske on Eestis leida teist aiandusettevõtet, milline suudaks pakkuda korraga üle 50 erineva hosta sordi, või millisel oleks korraga valida ligi 200 erisordilise päevaliilia vahel, või kust saaks korraga üle 60 erineva floksisordi. Igal aastal püüame uuendada oma sortimenti vähemalt 300 uue nimetuse võrra, et olla jätkuvalt atraktiivne ostukoht taimekollektsionääridele.

Uus ajastu

Uus ajastuAastal 2011 rajasime uue aiandi, mis paikneb 2 hektari suurusel pinnal. Lisaks alustasime 2010 aasta suvel aed-päevaliiliate kollektsiooni rajamist. Hetkel kasvab seal 210 erinevat sorti. Vahetult aiandi naabruses paikneb roheline auditoorium, mis võimaldab õppurite gruppidel läbi viia aianduslikke väliseminare. Omaette vaatamisväärsus on liikide ja sortiderohke kodune kollektsiooniaed. Uue trendina soovime oma ostjatele pakkuda lisaks suurenevale valikule ka üha enam Eestis paljundatud taimi, mis annab klientidele suurema kindlustunde taime kasvamamineku suhtes.

Tänapäevane lähenemine

Tänapäevane lähenemineErilise vaatluse all on meil aed-päevaliiliad. Oleme aiandisse toonud hoolikalt valitud sugupuuga Põhja-Lätis aretatud hübriide, mille ristamisega hetkel tegeleme. Aed-päevaliiliate hübridiseerimise eesmärk on aretada Eesti oludesse sobivaid uusi ja hea vastupidavusega kaasaegseid hübriide ja panna ühtlasi alus aed-päevaliiliate kohalikule sordiaretusele. Kaasatud on Eesti Maaülikooli aiandusosakonna bakalaureuse ja magistriõppe üliõpilased, kes on meie katsepõllul viinud aed-päevaliiliatega läbi hulgaliselt katseid, mille tulemusena on valminud mitmed väga asjalikud ja tugevad magistritööd.

Lilled ja linnud

Tänapäevane lähenemineLinnusöögimajade ja -pesakastide tootmise- ning ekspordiga tegelesime aastatel 1991 – 2001.
Lillede mugulsibulate ja püsilillede juurikate impordi ning müügiga alustasime 1995. aastal. Aastatel 2002 – 2006 tegelesime aktiivselt taimse paljundusmaterjali postimüügiga. Sel perioodil andsime välja postimüügi kataloogi “AIASÕBER”, mis muutus kiiresti bestselleriks.

Ajalugu

1992 – 2001

Aastatel 1992 – 2001 oli meie peamine tootmisartikkel lindude söögimajad ja pesakastid. Linnumajade tootmise kõrvalt alustasime 1995-ndal aastal lillesibulate maaletoomise ja hulgimüügiga. Turuletulek nimetatud kaubagrupiga sai teoks tollal sügiseti Eesti Näituste korraldatud aiandusmessi kaudu.

2002 – 2006

Aastatel 2002 – 2006 tegelesime aktiivselt taimse paljundusmaterjali postimüügiga. Sellel eesmärgil andsime viie aasta jooksul välja postimüügi kataloogi “AIASÕBER”, mis muutus kiiresti bestselleriks. Peamise müügisortimendi moodustasid siis lillesibulad, seemned ja paljasjuursed püsikud.

2007 – 2009

Aastatel 2007 – 2009 muutsime tegevussuunda seades eesmärgiks asutada aiand, kust aiapidajad saaksid soetada endale koduaias kasvatatavat iluaianduslikku istutusmaterjali. Sel eesmärgil muutsime oluliselt müügisortimenti. Hakkasime tegelema potitaimedega. Korraldasime ümber kogu müügiprotsessi, mille käigus lisandus kassamüük, pangakaartiga maksmise võimalus, soetasime eesrindliku markeerimistehnika jms.

2010

2010-ndal aasta suvel kolisime aiandi märksa suuremale, umbes kahe hektari suurusele maa-alale. Klientide käsutuses on nüüd umbes ühehektarilisel alal paiknev istikute müügiplats. Samuti külgneb vahetult müügialaga väliürituste läbiviimiseks roheline auditoorium, aed-päevaliiliate kollektsioon ja liigirohke maakodu koduaed. Sellist suurepäraselt looduslähedasse ümbruskonda sulanduvat maastikulist ansamblit võib nimetada ka hollandi tüüpi aiandiks. Hollandis on enamik aiandusettevõtteid hakanud arenema ja välja kasvanud aedniku enda koduaiast.

Kaubamärk

Aiasõber kaubamärk on registreeritud kuupäeval 27.11.2008

Registreeringu nr 45780

Aiasõber kaubamärk kuulub ettevõttele Osaühing Aiasõber. Kaubamärgi loata kasutamine kasu teenimise või muul taolisel otstarbel on rangelt keelatud. Kaubamärgi kasutamise soovist võtke meiega ühendust e-posti teel aiasober@aiasober.ee.