Keskkonna deklaratsioon

Püüame oma tegevuses toimida säästlikult ja keskkonda hoidvalt. Alljärgnevalt sellest, mida teeme varasemate aegadega võrreldes nüüd teisiti, et keskkonda meist maha jääv jalajälg oleks võimalikult väike.

• Kasutame väiksemate taimepottide markeerimiseks paberetikette, mis on loodussõbralikum, laguneb kiiresti võrreldes kilele trükitud etikettidega. Palume klientidel mitte pahandada, kui sügiseks mõned etiketid võivad olla halvemini loetavad.
• Taaskasutame istikupotte, peseme need puhtaks ja istutame taimed jälle sisse. Taaskasutust leiavad ka klientide poolt tagasi toodud istikupotid.
• Rakendame süsteemselt kaasaegseid loodussõbralikke integreeritud taimekaitse võtteid. Kasutame keemilisi preparaate ainult suure hädajuhtumi korral. Palume klientidel olla sallivam vähesel arvul taimedel leiduda võivate vähem ohtlike kahjurputukate suhtes. Samas pakume müügiks taimse päritolu ga spetsiaalseid preparaate ja vahendeid, mida võib koos istikutega aiandis soetada või posti teel tellida.
• Istutustööd teostame käsitsi, mistõttu on hõlbus kõik taimed vigastuste ja haiguste suhtes üle kontrollida, et need ei satuks müügiplatsile. Inimtööjõu jalajälg keskkonnale võrreldes istutusmasinaga on praktiliselt olematu.
• Taimsed jäätmed komposteerime ja kasutame saadud laguprodukti kasvu substraatide ja istutusmuldade parendamiseks.
• Müügiplats paikneb looduslikus keskkonnas. Siinsed käigurajad on pinnasel, me ei kasuta kiviplaate ega betooni. Me ei tõrju keemiliselt umbrohtu vaid kitkume selle taimepottidest välja. Palume klientidel olla leplik, kui mõnes potis võib olla pisut umbrohtu.
• Postipakkide saatmisel taaskasutame pakkematerjali. Kastidel võib olla säilinud eelmisest kasutusringist pärinevaid kleebiseid või peale trükki. See kuulub asja juurde.
• Klientidel on aiandis kasutada ökoloogiline komposteeriv kuivkäimla. Käte pesuks kraanivesi ja/või desovahend.

Head kliendid, kui kellelgi tuleb mingi väärt mõte, kuidas saaksime toimida veelgi loodust hoidvamalt, siis palume anda sellest ka meile teada.
Palju toredaid leide meie e-poes ja aiandis soovib Aiasõber – sõber Sinu kõrval!