Aiasõbras valitakse Eesti Aasta Püsilill 2022

Uus sündmus – Aiasõbras toimuvad esmakordselt püsilillepäevad. Sündmus leiab aset kolmel päeval toimuvate üritustena 29-31 juulil 2022. Püsilillepäevade kõige tähtsam sündmus on Eesti Aasta Püsilill 2022 valimine. Igal huvilisel on võimalus valimistel osaleda kahel erineval viisil; hääle võib oma lemmiku poolt anda meie FaceBooki lehel fotode alusel, kuid võib tulla ka aiandisse ja siin kohapeal hääletada aias eksponeeritud püsilillede poolt. FaceBookis ja aiandis antud hääletustulemusi arvesse võttes selgitab asjatundjatest koosnev viieliikmeline žürii välja rahva lemmiku ning valib Eesti Aasta Püsilill 2022 valimiste võitja. Žürii teeb otsuse lähtudes püsilillede asjakohastest omadustest kindlate kriteeriumite alusel ja võttes arvesse FaceBooki ning rahva hääletuse tulemusi. Eesti Aasta Püsilill 2022 kuulutatakse pidulikult välja 31. juulil kell 14.00. Aiasõbra kollektsiooniaias.
Kõigil ürituse toimumise kolmel päeval kannab Aiasõber hoolt korralike allahindluste eest aiandi müügiplatsil. Igal päeval algusega kell 11.00 mistahes ilma korral toimub juhendatud aiaringkäik püsilillede kollektsiooniaias. Suurematel gruppidel palume aeg eraldi kokku leppida tel 551 0131.

Iga soovija võib esitada nominente hindamiseks. Tuleb vaid täita mõned tingimused;
Esitaja peab omama soovitatava püsilille isiklikku kasvatamise kogemust ja seda lühidalt kirjeldama. Näiteks kust ja kuna on taim saadud, kuidas hooldatud, mida erilist on tähele pandud, kuidas talvedele vastu pidanud jms.
Soovituskirjas tuleks ära näidata millisel pinnasel, missugustes valgustingimustes ja milliste naabertaimedega koos soovitatav püsilill kasvab.
Pildi saatmine on soovituslik.
Soovituskirjad üldlevinud faili vormingutes või ka plain tekstina palume saata e-posti aadressile lembit@aiasober.ee hiljemalt 25-ndaks juuliks 2022.
Soovituskirjas palume ära näidata oma kontaktandmed kahel põhjusel; esiteks žürii liikmed võivad soovida ühendust võtta, et esitada täpsustavaid küsimusi ja teiseks; kõigi soovitajate vahel loositakse välja üks portsjon hetkel aiandi müügiplatsil saada olevaid istikuid kokku 150 euro väärtuses. Võitjaga võetakse ühendust 26-28-ndal juulil.

Ürituse päevakord on veel täpsustamisel, kuid anname asjade käigust teada FB ja kodulehe uudiste kaudu.
Liitu FB grupiga: Püsililled Eestis ja saa jooksvalt mitmekülgset teavet nii ülalpool nimetatud sündmuse kohta kui ka püsilillede kohta üldiselt.