Haavapeits

Otsi liike

Otsi
Generic filters

Filtreeri tähestiku järgi

Haavapeits

Haavapeits (Haavapeits)

Haavapeits puudele ja põõsastele

Looduslikest komponentidest keskkonnasõbralik peits taimede lõikehaavade ja pookekohtade kaitseks. Kasutamine: Viljapuude, põõsaste ja dekoratiivpuude lõikekohtade, sisselõigete, pookekohtade ja vigastuste kaitseks välismõjude eest. Sobib närilise-, jänese- või kitsekahjustuste katmiseks.

Peits kantakse eelnevalt puhastatud ja silutud haavakohale ja umbes 2 cm ulatuses ümber haava. Toodet kasutada kuiva ilmaga.

Pakend

300 g pintsliga varustatud pudel.

Haavade ja lõigete peitsimine kaitseb puid haiguste eest

Pärast külma ja lumerohket talve kipub küllap igaüks meist aeda, et hinnata, kuidas puud-põõsad talvitusid ja millised nad pärast tänavutalviseid katsumusi välja näevad. Külmalõhed, lumemurrud ja näriliste kahjustused on kindlasti üks osa sellest, mida te oma aiapuudel silmata võite. Puul on „haavad“, ja nagu inimestelgi, nii on ka puude ja põõsaste haavad soodsaks pinnaseks mädanike- ja haigustekitajatele. Et need puusse tungida ei saaks, tasub lõikekohti välismõjude eest kaitsta haavapeitsiga. Hästi sobib selleks Baltic Agro AS looduslikest komponentidest keskkonnasõbralik peits, mis on valmistatud samadest looduslikest ainetestki, mida taim ise vigastuste parandamiseks toodab. Siinkohal tuleb tähelepanu juhtida ka lõikehaavadele, on ju käes okste lõikamise ja pookimise aeg, ning sellelegi puhul on otstarbekas katta vilja- ning dekoratiivpuude ja -põõsaste lõike- ja pookekohad peitsiga.
Kui tegu on väiksemate lõigetega, pole peitsimine ilmtingimata vajalik, küll aga tuleb kindlasti katta suuremad vigastused, näiteks saelõiked. Oluline on see eelkõige siis, kui haava keskel paljastub tume lülipuit, millel puudub vastupanuvõime haigustekitajatele. Selle kaudu tungivad puusse ka puidumädanikke tekitavad seened.
Peitsimist vajavad ka tüvepikenduse alumises osas olevad harvenduslõiked, noorenduslõiked katmist ei vaja.
Peitsiga võiks katta ka jäneste, näriliste ja kitsede ulatuslikumad närimisjäljed.

Baltic Agro haavapeits on  300 g pudelis, mille korgi all on pintsel millega peitsi vigastustele ja lõigetele kanda. Peits kantakse eelnevalt puhastatud ja silutud haavakohale umbes 2 cm ulatuses ümber haava. Peitsimime tuleb ette võtta kuiva ilmaga ning seda tööd saab teha kuni  -10°C juures. Peitsimisel on kohustuslik kanda kaitsekindaid. Kui vahendit kasutatakse vastavalt kaasasolevale juhendile, ei see ohtlik mesilastele, putukatele ja mikroorganismidele. Peitsitud haavu on soovitav aeg-ajalt üle vaadata, lahtilöönud vahendit uuesti kinni suruda, vajadusel aga hoopis haava puhastada ja uuesti töödelda.