Lillesibulad ja juurikad!

Hea Aiasõbra Sõber,
Lillesibulaid on eestimaalased ikka armastanud maha panna. Hea ja hooletu on nendega, poetad kevadel mulda ja suvel rõõmustavad nad Sind suurepäraste kaunite õisikutega.  Aiasõbra laos Tükil on esindatud kõige enim populaarsust meie aiapidajate seas võitnud sordivalik gladioolidest, daaliatest ja liiliatest. Lisaks veel mitmesuguseid taimemugulaid tavapärastele sortidele täienduseks.
Kestab endiselt ka paljasjuursete püsilillede laomüük. 5-ndal aprillil tuleb kogu Aiaõbra töökas kollektiiv täies koosseisus tööle ning hakkab neid istutama pottidesse, kuid seni on nende hinnad veel 30% baashindadest soodsamad.
Mida me paljasjuursete istikutega lumisel ajal peale hakkame, on nii mõnigi küsinud. Võimalusi on mitmeid. Mõned aiapidajad, kellel on kasvuhoone või selle sarnane asjandus, need istutavad juurikad kohe pottidesse ja lasevad neil seal kasvama hakata. Sellise tegutsemisega on võimalik paljude püsilillede kasvuperioodi oluliselt pikendada. Eriti hästi reageerivad kasvuperioodi pikendamisele pooligihaljad ja igihaljad päevaliiliate sordid. Nad saavutavad sügiseks parema ja suurema puhma ning juurestiku, koguvad rohkem varuaineid juurmugulatesse, mis annab neile võimaluse järgmisel kevadel ja suvel märksa kenam, võimsam ja õiterohkem välja näha.
Igal juhul on mõttekas juurikad algul potistada, mitte üritada neid säilitada hiliskevadeni ja siis püüda otse aeda istutada. Juurikaid saab edukalt säilitada küll, kui on olemas reguleeritava temperatuuri ja niiskusega ruum. Parim on 0-2 kraadi ja suur õhuniiskus.
Kasvukohale ümberistutamine võiks aset leida siis, kui istikukott on juuri täis kasvanud, kuid juurte keerdkasv pole veel alanud. Ajaliselt sobib maikuu teine pool või ka juuni.
 
Valikuga saab tutvuda aadressil www.aiasober.ee  Võimalik on ka taimi ette tellida tel 735 1278, 5286 296 või e-postiga: aiasober@aiasober.ee Ladu on avatud E-R 9-17-ni ja L 9-15-ni. Võtame vastu makseid pangakaardiga ja/või sularahas.