Päevaliiliate näitusmüük 2014!

Eesti kõige esinduslikum aed-päevaliiliate kollektsioon  on valmis külastajaid vastu võtma.  Päev-päevalt õitseb kollektsioonis järjest rohkem sorte. Olenevalt ilmast võib korraga üle saja sordi õitsemist nautida arvatavalt alates 17-ndast 19-ndast juulist. Kõige massilisem õitsemine jääb eeldatavasti 28-nda juuli ja 3-nda augusti vahelisse aega. Tippõitsemise päevadel on võimalus nautida korraga tuhandeid õisi. Kollektsiooni külastamine on kõigile huvilistele tasuta ja fännid on oodatud E-R kell 8.00 – 19.00  L-P 9.00 – 15.00. Kollektsiooni juurde pääseb läbi Aiasõbra aiandi.

Päevaliiliate näitusmüük. Sel aastal müüme esimest korda kollektsioonist päevaliiliaid. Taimed on aastate jooksul jõudsalt kasvanud, mistõttu on ruum jäänud neile kitsaks. Mainitud asjaolu annabki meile võimaluse korraldada päevaliiliate näitusmüüki.  Kõige mõistlikum aeg seda korraldada ostja poolt vaadatuna on taimede kõige massilisema õitsemise ajal.

Kollektsioonipeenralt müümine pole sama, mis müügiplatsil potitaimede müük. Istutusalal peab aednik olukorda taimede seisukohast suutma adekvaatselt hinnata ja müüa saab ainult neid sorte, mis enam peenrale ära ei mahu või mille pidamine kollektsioonis pole tuleviku perspektiivi silmas pidades otstarbekas.

Näitusmüügi reeglid oleme kehtestanud ürituse ladusamaks läbiviimiseks. Palume kõigil huvilistel reeglitega eelnevalt tutvuda, et ei oleks hilisemaid vääritimõistmisi või asjatuid lootusi. Oluline on siinjuures ära märkida, et ürituse ajal, mil taimed on täies õitsemisväes, on nende väljakaevamiseks ja ümberistutamiseks kõige ebasobivam aeg. Olemegi reeglid kehtestanud eelkõige silmas pidades taimede huve, mitte klientide õigusi.

Reegel 1. Osta saab terve puhmiku korraga. Puhmikut ei saa kohapeal jagada ega osta osade kaupa. Soovi korral jagab puhmiku osadeks ostja ise omal vastutusel, kui soovib sorti paljundada või ostab puhmiku kellegagi kahesse või miks mitte ka kolme või nelja peale.

Reegel 2. Kui otsustad kohe ostetud puhmiku kaasa viia (taime seisukohast halb variant), siis meie aednik kaevab selle Sulle välja, eemaldab õisikuvarred, kärbib lehestiku poole võrra ning pakib kilekotti.

Reegel 3. Kui oled ostnud puhmiku, siis saame selle Sulle reserveerida tähistades sildiga ’Müüdud’. Taim jääb ajutiselt oma vanale kasvukohale õitsemist lõpetama.  Järgi võid tulla kuni 03. september (taimetervise seisukohalt parim variant). Kui soovid, saame ostetud puhmiku saata pärast selle õitsemist Sulle posti teel. Pakendamise ja saatekulu 7,95 lisandub puhmiku hinnale.

Puhmiku hind saadakse tütartaimede arvu järgi. Puhmikud võivad olla väga erineva suurusega, 1 kuni mitukümmend tütartaime. Ühe taime hind kollektsioonist ostes on 50% soodsam, kui on müügiplatsil sama sordi potitaime hind. Erinevus seisneb selles, et kollektsioonist tuleb osta selline arv taimi, mis on puhmikus olemas. Näiteks kui puhmik koosneb 6-st tütartaimest. Sama sort müügiplatsil maksab 8 eurot potitaimena. Puhmiku hind võrdub: 6 x 8 : 2 = 24 eurot. Võib ka nii: 8 x 0,5 x 6 = 24 eurot. Olgu siinkohal mainitud, et müügiplatsi sordivalik on väga väike võrreldes kollektsiooniga, kus võib leida üle 200 erineva sordi.

NB! Kingitus. Igale puhmiku ostjale annab Aiasõber tasuta kaasa kingituseks Kodu ja Aia teemavihiku ’Päevaliiliad’. (34 lk. tavahind 4.15).

Tasumine. Ostude eest on võimalik tasuda Aiasõbra aiandi kassas pangakaartiga või sularahas. Puhmikute reserveerimine kasvukohal toimub pärast tasumist.

Korraldatud ringkäigud. Päevaliiliate nädalal (28. juuli kuni 03. august) leiab kolmel päeval aset tasuta korraldatud aiaringkäik päevaliiliate kollektsioonis ja koduaia kollektsiooniaias. Esmaspäeval, reedel ja laupäeval, kuupäevad vastavalt 28. juulil, 1. ja 2. augustil. Ringkäik algab igal nimetatud kuupäeval täpselt kell 11.  Kogunemine aiandi kassa juures. Ringkäiku viivad läbi Lembit Kaarna (ca 1 tund, teemaks peamiselt päevaliiliad ja õismuru) ning järgnevalt Saima Kaarna (ca 1 tund, teemaks kollektsiooniaed koduaias). Üritus on kõigile huvilistele tasuta ja toimub mistahes ilma korral väljakuulutatud ajal.

Reisigruppidel on võimalus leppida kokku eraldi aeg ringkäiguks. Tel 5510131.