Jäneskastik (6 tk)

Calamagrostis epigejos

39,95 

Out of stock

Ettetellimise toode. 6 tk komplektis. Hea hind. Väljastamine alates 20 aprill, 2024. Saadavuse tõenäosus umbes 95 protsenti. See toode tõenäoliselt üksikmüüki ei tule.
SKU: 62828 Categories: ,
  • Kliimavöönd: 4-10
  • Kasvukõrgus: 120-150 cm
  • Õitsemise aeg: VII-IX
  • Suurus: Pott 9 cm

Description

Kõrreliste sugukonda kastiku perekonda kuuluv rohttaim. Jäneskastik kasvab mitmel pool Euraasias, vähem Aafrikas. Alpides kohtab teda kuni 1140 m kõrguseni. Jäneskastik on mitmeaastane taim. Talvel maapealne osa närbub ja hävib vähemalt osaliselt, taim talvitub maa all. Risoom on pikk ja jäme ning asub kuni 2 m sügavusel. Jäneskastik on pioneerliik. Ta võib kasvada raiesmikul ja enne seda, kui puud ta välja tõrjuvad, anda mitu põlvkonda seemneid. Jäneskastik kasvab 8–15 dm kõrgeks. Lisaks on tal pikad maa-alused võsundid, mille abil ta levida saab. Sinakas- kuni hallikasrohelised lineaalsed lehed on kuni 7 dm pikad ja 2 cm laiad. Taim õitseb juulis ja augustis. Õisikuks on kuni 25–35 cm pikkune pruunikas pööris. Üheõieline osaõisik pähik on 5–7 mm pikk. Taim on tuultolmleja.
Vili on teris. Viljad valmivad augustis kuni oktoobris. Jäneskastik on Eestis tavaline. Ta moodustab vahel hübriide teiste kastikutega, harva ka rand-luidekaeraga.

You may also like…