1001 püsilille

Kallid aiapidajad, alustasime uut aastat uue programmiga "1001 püsilille!". Soovime oma klientidele pakkuda võimalust soetada ilutaimede istikuid veidi soodsamalt. Seepärast koostasime püsililledest sortimendi, mille raames pakume taimi kuue kaupa komplektis. See tähendab, et ühest sordist saab korraga osta mitte vähem kui 6 istikut. Miks just selline number? Suurema osa püsilillede puhul on soovituslik istutusnorm haljastamisel vahemikus 3-9 taime m2-le. Enamikul juhtudel 5-7 taime. Seega siis ostes korraga 6 istikut, saab istutusalal haljastada keskmiselt ühe ruutmeetri jagu pinda. Tegemist on muidugi soovitusliku normiga, kuid samas võimaldab selline lähenemine pakkuda soodsamat hinda.

Programmis "1001 püsilille!" pakutavad istikud on turustamise hetkel P9 ja P11 (9 cm ja 11 cm) pottides valmis saabuval kevadel otse kasvukohale istutamiseks. Tellimusi saame väljastama hakata alates 20-ndast aprillist, kuid kuupäev võib olenevalt aprillikuisest ilmast ka pisut kõikuda. Igal juhul seisame oma meeskonnaga selle eest hea, et kõik taimehuvilised saaksid oma lemmikud kätte maikuu jooksul, so parimal istutusajal.

Ülal mainitud programmis pakume ka reaalselt üle tuhande erineva püsilille liigi ja sordi, mida Eesti aedades on võimalik õuetaimena kasvatada ning kasvukohal talvitada. Grupeeritud on meie kodulehel need taimed osaliselt liikide järgi ja osaliselt otstarbe järgi. Samas on ka tinglikke gruppe nt "Moetaimed" ja "Ilusad aiataimed". Kui selles osas peaks tekkima küsimusi või jääb midagi arusaamatuks, siis tasub klõpsida pilt suureks ja lugeda taime kirjeldust. Võib selguse saamiseks ka otse meie poole pöörduda.

Sortiment väheneb iga päevaga. Mida lähemale kevadele jõuame, seda kesisemaks jääb programmi "1001 püsilille!" taimevalik. Püüame jõudumööda läbimüüdud taimenimetused veebipoest eemaldada, kuid sellegipoolest võib ikkagi juhtuda, et mõnda soovitud sorti pole meil erinevatel põhjustel võimalik tarnida. Seniste kogemuste põhjal on tõenäosus tellimused kätte saada keskmiselt 95% ulatuses. Ärgem unustagem, et taimne materjal on eluslooduse osa ja sellega võib igal ajahetkel juhtuda midagi sellist, mis meie plaanidesse ei sobi.

Kuna kauba eest maksta tuleb? Ikka siis, kui kaup käes on kevadel. Arve on koos taimedega pakis.

Palju toredaid püsilille leide meie uues programmis soovib Aiasõber - sõber Sinu kõrval!