Lillesibulate ettetellimine soodushindadega.

Aiasõbras algas sügisel istutatavate lillesibulate ettetellimine soodushindadega. Pakume ainult standart pluss suurusega kvaliteetseid lillesibulaid, mis tagavad taimedele korraliku sordiomase õitsemise juba saabuval kevadel. Soodushindadega on võimalik lillesibulaid tellida kuni augustikuu lõpuni. Septembris on lillesibulad aiandis ja veebipoes saadaval tavahindadega. Tellimusi hakkame väljastama alates 3-ndast septembrist.

Mida tähendab standart pluss suurus? Sibullillede mugulate, mugulsibulate, -juurikate ja sibulate suurus oleneb esmalt sellest, millist liiki või millise sordiga sibullillega on tegemist. Teiseks oleneb mainitud suurus vanusest. Lillesibulaid jagatakse suuruse järgi erinevatesse kategooriatesse selliselt, et alati võrreldakse sama liigi või sama sordi mugulaid. Väiksemad on poodides alati odavamad, suuremad maksavad rohkem. Kaubandusvõrgus on saadaval ka sellise suurusega odava hinnaga lillesibulaid, mis ei pruugi taimele tagada istutusjärgsel kasvuperioodil kvaliteetset õitsemist, vahel ka üldse mitte õitsemist, kuid seevastu on saadaval väga hea hinnaga. Seevastu suuremad lillesibulad võimaldavad taimel õilmitseda vastavalt sordiomadustele täiel määral. Standart pluss suurusega lillesibulad on just sellise suurusega, mis võimaldab aiapidajal tunda rõõmu ilusatest õitest ja tervetest taimedest.

Istutamisest. On aeg ära unusrtada müügimeeste jutt istutamisest kolme sibula suuruse sügavusele. Sellist nõuannet jagab vaid müügimees, kes sibullilledest ja aiandusest midagi ei taipa. Sibullillede istutussügavus oleneb kasvukoha pinnase omadustest, niiskustingimustest, istutusmaterjali suurusest, vahel ka liigilistest ja sordilistest iseärasustest. Sügavale istutamist ei pea reeglina kartma välja arvatud üksikud erandid. Näiteks tulbisibulate ja gladioolimugulate istutussügavus võiks olenevalt pinnase omadustest jääda vahemikku 4-8 mugula suurust. Seni kuni mugula idu, millest areneb maapealne vars, kuni see kasvab pinnases ehk teisisõnu pimedas, seni kasvab ja areneb taimel hoogsalt juurestik. Kui taime maapealne osa jõuab valguse kätte, pidurdub juurestiku kasv ning taim suunab kasvuenergia maapealse osa arengusse. Seega: sügavamale istutatud mugul laseb taimel kauem kasvatada juurestikku. Tugev juurestik suudab tagada ka korraliku maapealse osa kasvamise ja kvaliteetse õitsemise. Sügavamale istutatud mugulast kasvab tugevam taim, mis on tervem, põuale ja tormisele ilmale paremini vastupidavam ja rõõmustab rohkem aiapidajat hea õitsemisega.