2015 aasta püsilill on selgunud!

Aiasõbra aiaperel on hea meel teada anda, et 2015 aasta püsilill on selgunud. Aasta püsilille valimist on alates 1990-ndast aastast korraldanud Ameerika Püsilillede Ühing. Käesoleva aasta tipptegija püsilillede seas on järjekorras 26. Saabuval kevadsuvel on võimalik kõiki neid kahtekümmend kuut erilist püsikut Aiasõbrast ka hankida. Oleme koondanud kodulehel kõik aasta püsililled aastate järjekorras eraldi nupu "Aasta püsililled 1990-2015" alla, kus saab neid hõpsasti ostukorvi lisada. 

Aasta püsilille valimiseks on õigus igal ühingu liikmel esitada kaks ettepanekut. Harilikult koguneb nimekirja sellisel viisil 300-400 erinevat nimetust püsililli. Nende kõigi seast valib spetsiaalselt moodustatud komisjon välja 3-4 nominenti, mis esitatakse hindamiseks Aasta Püsilille Komiteele, mis teeb lõpliku valiku. Aasta püsilill kuulutatakse avalikult välja iga aasta algul.

Aasta püsilille valiku põhimõtted on järgmised: ta peab hästi vastu pidama laialdasel geograafilisel ala; ta peab olema hõlpsasti kasvatatav ning kergelt paljundatav; ta peab olema ilus võimalikult pika aja vältel aastas; ta peab olema võimalikult väheste kahjurite lemmik; ta peab olema vastupidav haigustele; ta peab olema kasvutingimuste suhtes vähenõudlik.

2015 aasta püsilill on viljatu kurereha 'Biokovo' (Geranium x cantabrigiense [G.macrorrhizum x G.dalmaticum]).

Meeldivat ostlemist soovides Aiasõber - sõber Sinu kõrval!