UUS 2014 tooted on tellimiseks valmis!

Hääd taime-, lille- ja aiasõbrad, meil on rõõm teada anda, et sortiment KEVAD-SUVI 2014 on nüüd tellimiseks valmis. Aiasõbra kodulehelt leiate ligemale 300 liiki ja sorti aiailutaimi, mida eelnevatel aastatel pole meie müüginimekirjades olnud. Kõike seda on võimalik juba praegu tellida. Väljastama saame tellimusi asuda märtsikuu keskpaigas, potitaimi alates aprillikuu teisest poolest. Aiasõber võtab vajadusel tellijatega ühendust.

Lisasime hiljuti menüünupu "aiaharuldused", mille alla oleme koondanud mõnikümmend Eestimaa koduaedades üsna harva esinevat aiailutaime, kuid milliseid võiks senisest rohkem kasvatada. Tasub tähelepanelikult lugeda ka teksti, mille leiate pilti suuremaks klõpsates, sest sugugi mitte kõik taimed ei pruugi meie oludes ühtemoodi edeneda. Vahel on näiteks Põlvamaa inimesed meie peale natuke pahased olnud, et miks me pakume õuetaimedeks selliseid liike ja sorte, mis ei taha hästi vastu pidada. Samas hurjutavad saarlased ja Lääne-Eesti aiapidajad, et vastupidavaid õuetaimi on märksa rohkem ja võiksime valikut laiendada. Seega oleme püüdnud arvestada nii soojemate kui külmemate talvedega Eesti erinevate piirkondade inimeste huvidega ja võtsime sortimenti ka mitmesuguseid õrnemaid taimi, mida on uhke küll aias kasvatada, kuid talveks tuleb viia siseruumidesse. Sellised õuetaimed on näiteks aafrika lembeliilia, fuksia, daalia jpt.

Paljud taimed on nõudlikud ja väga tundlikud kasvutingimuste suhtes ja nende hea edenemine sõltub sellest, kas aiapidaja aias leidub sellist paika, kus valitsevad sarnased tingimused taimede loodusliku kasvukohaga. Näiteks kui taime põhiliigi looduslik kasvukoht on mäestikus, kus omab rolli ka asjaolu, millise ilmakaare suunas asub mäekülg, millel taim on kohandunud kasvama, siis kindlasti valmistab selline tõdemus taimekasvatajale mõningast meelehärmi. Samas ei tasu liigselt kurvastada, sest kindlasti leidub ka mõni selline haruldus, mis teie aias edeneb suurepäraselt, kuid mille kasvatamisega enamik ei saa hakkama. Püüdke see oma eriline roheline sõber ise ära tunda.

Aiasõber soovib kõigile rohesõpradele ja Teie aiataimedele parajalt leebet talve, parajalt kohevat lumevaipa, parajalt õigel ajal algavat kevadet ning mõnusat kodulehe sirvimist.