Aiasõbrast

Osaühing AIASÕBER on Tartumaal Ilmatsalu lähistel tegutsev perefirma, mis on asutatud aastal 1990 algselt aktsiaseltsina EREL. Oma praeguse nime on äriühing saanud ettevõtte ümberkujundamise käigus 1997. aasta juunis.

Linnusöögimajade ja -pesakastide tootmise- ning ekspordiga tegelesime aastatel 1991 - 2001. 
Lillede mugulsibulate ja püsilillede juurikate impordi ning müügiga alustasime 1995. aastal. Aastatel 2002 - 2006 tegelesime aktiivselt taimse paljundusmaterjali postimüügiga. Sel perioodil andsime välja postimüügi kataloogi “AIASÕBER”, mis muutus kiiresti bestselleriks.

Praegusel perioodil kuuluvad meie pakutavasse sortimenti püsililled, lillesibulad, paljasjuursed istikud, ilupuud ja põõsad, ning mõningal määral marjakultuurid. Sortimendi koostamisel oleme püüdnud erineda suurte aiakeskuste pakutavast. See on ka õnnestunud, mille tõestuseks on tõsiasi, et meie klientide seas leidub palju kollektsionääre ja selliseid aiapidajaid, kes soovivad oma aias katsetada mõne erilise või uue taime kasvatamisega. Raske on Eestis leida teist aiandusettevõtet, milline suudaks pakkuda korraga üle 50 erineva hosta sordi, või millisel oleks korraga valida ligi 200 erisordilise päevaliilia vahel, või kust saaks korraga üle 60 erineva floksisordi. Igal aastal püüame uuendada oma sortimenti vähemalt 300 uue nimetuse võrra, et olla jätkuvalt atraktiivne ostukoht taimekollektsionääridele.

Aastal 2011 rajasime uue aiandi, mis paikneb 2 hektari suurusel pinnal. Lisaks alustasime 2010 aasta suvel aed-päevaliiliate kollektsiooni rajamist. Hetkel kasvab seal 210 erinevat sorti. Vahetult aiandi naabruses paikneb roheline auditoorium, mis võimaldab õppurite gruppidel läbi viia aianduslikke väliseminare. Omaette vaatamisväärsus on liikide ja sortiderohke kodune kollektsiooniaed. Uue trendina soovime oma ostjatele pakkuda lisaks suurenevale valikule ka üha enam Eestis paljundatud taimi, mis annab klientidele suurema kindlustunde taime kasvamamineku suhtes.

Erilise vaatluse all on meil aed-päevaliiliad. Oleme aiandisse toonud hoolikalt valitud sugupuuga Põhja-Lätis aretatud hübriide, mille ristamisega hetkel tegeleme. Aed-päevaliiliate hübridiseerimise eesmärk on aretada Eesti oludesse sobivaid uusi ja hea vastupidavusega kaasaegseid hübriide ja panna ühtlasi alus aed-päevaliiliate kohalikule sordiaretusele. Kaasatud on Eesti Maaülikooli aiandusosakonna bakalaureuse ja magistriõppe üliõpilased, kes on meie katsepõllul viinud aed-päevaliiliatega läbi hulgaliselt katseid, mille tulemusena on valminud mitmed väga asjalikud ja tugevad magistritööd.

Tule Sinagi meie kliendiks, sest Aiasõbrast leiad alati midagi põnevat oma aeda.

Kõike head ja kaunist Sulle ja Sinu perele soovides,
Aiasõber